Tel : 0344 221 26 20 Cep: 0 554 490 53 23

Sosyal Medyada Biz}

2. İLAÇLAMA DA %10 İNDİRİM !
Haşerelerden kurtulmak için ev, ofis veya apartman vb. türde yaşam alarınızı ilk ilaçlamadan en az 15-21 sonra 2. ilaçlama yaptırmanız gerekmektedir. Mevcut müşterimiz için 2. İlaçlama %10 indirim fırsatını kaçırmayın...
FIRSATI YAKALA

Karınca İlaçlama

Karınca İlaçlama

Hayvanlar aleminin en ufak canlıları olan karıncaların on binlerce türü vardır. Karıncalar diğer hayvan gruplarından farklı olarak koloni halinde yaşayan canlılardır. Karıncaların vücutları diğer canlılarda olduğu gibi 3 kısımdan oluşur. Baş, göğüs, karın olmak üzere üç kısımdan oluşur. Karıncalarda 3 çift olmak üzere toplam 6 ayak bulur. Baş kısmında 1 çift antenleri bulunan bu böcekler ağız kısmında kesici kıskaçları bulunur. Karıncalar kendilerini yaşadığı ortama bağlı kamufle ederler. Karıncalar bulunduğu ortamın rengini alırlar yani karıncalar türlerine ve yaşadığı ortama bağlı olarak renkleri farklıdır. Karıncalar da boyun ve bel kısımları oldukça incedir. Karınca grubu beslenmek için hem ot hem de et yerler. Karıncaların boyları 1 mm olanları olduğu gibi 4-5 cm olanları da vardır. Karıncalar yuva yapmak için uygun ortam bulduklarında hemen koloni şeklinde oralara yerleşirler. Karıncalarda ana kraliçe denen karıncalar vardır. Ana kraliçeler doğduğu zaman kanatları bulunur. Ve her kraliçe karınca kendi kolonisini oluşturur. Bir karınca kolonisi içinde binlerce veya milyonlarca karınca olabilmektedir. Karınca yuvasını yaşadığı yerin derinlerine kadar kazarak kendileri yapar. Haşere ve böcekler içinde en çalışkan hayvan olarak bilinir. Karıncalar günün 16-20 saat kadarını çalışarak geçirir. Sadece gece karanlığında günde 6-8 saat kadar uyuyarak zamanlarını değerlendirirler. Karıncalar güçlü bir kas yapısına sahip hayvanlardır insan ile kıyaslarsak karıncalar insandan 100’lerce kat daha güçlüdürler. Karıncalar genellikle kendi vücut ağırlığının 50- 60 katı kadar ağırlığında ki maddeleri kaldırırlar. Karıncalar genellikle bitkilerin taze aksanlarını koparıp yuvalarına götürürler. Karıncalar bu bitki yapraklarını yemezler. Karıncaların götürdüğü bu aksanlar üzerinde mantarlar oluşur. Karıncalar bu mantarları yiyerek beslenir. Aynı zamanda karıncalar bulduğu börtü böcek gibi ölmüş canlıları yerler. Karıncaların kendi cinslerini bile yiyen türleri vardır. Karıncalar iletişimini başındaki antenleri ile sağlarlar. Karıncalar anteninden ses frekansı şeklinde titreşim göndererek diğer arkadaşları ile irtibat sağlarlar. İletişimi alan karıncalar hemen frekansın geldiği yere doluşurlar. Karıncalar insanı bazen ısırır çünkü aç kaldığı zaman insanı besin olarak görür. Ayrıca karıncalar ekinlere ve evlerde buldukları yiyecekleri taşıyabildikleri kadarını keserek yuvasına taşır ve insana bu konuda zarar verir.

Kahverengi Karınca Kırmızı Karınca Siyah Karınca

Karıncalar beslenmek için her tarafı araştırırlar başucundaki antenleri ile yiyeceğinin yerini tespit eder. Karıncalar kendi aralarında iş bölümü yaparlar. Her karınca grubunun işi farklıdır.

Karıncalar yaptığı işe göre farklı isimler alırlar. Bunlar: işçi karınca, çöpçü karınca, köle karınca, böcekçi karınca, savaşçı karınca, leşçi karınca gibi.

Karınca ile mücadele etmek için mutlaka ilaçlama firması ile irtibat sağlanmalı. Karınca ilaçlamada dikkat edilmesi gereken konular var. Kullanılan ilaçlar mutlaka sağlık bakanlığı onaylı olmalı, ilaçlar konusun da uzman yasal firmalar aranılarak bu iş üstesinden gelinir. Konusunda uzman, işini bilen, ilaçlamaya hakim personelimiz ile daima yanındayız.

KARINCAYLA ALAKALI SORULAR

1- KARINCALAR NE YER?

Karıncalar besin olarak bitkilerden beslendiği gibi böcek ve hayvanların leşlerini de tüketirler.

2- KARINCA YUVASINI NERDE YAPAR?

Karıncalar yuvasını toprağın derinliklerine ve ağaç köklerini içine yaparlar

3- KARINCA ISIRIR MI?

Karıncalar insanı kan emmek için ısırmazlar. Karıncalar sadece insanı besin maddesi olarak gördüğü zaman ağız kısmında bulunan kıskaçları ile dişler.

4- KARINCA NASIL HAREKET EDER?

Karıncalar uçmazlar veya zıplamazlar . Karıncalar sadece yürüyerek gitmek istedikleri yere giderler

5- KARINCA HANGİ RENKTİR?

Karınca yaşadığı ortama bağlı olarak ortamın rengine benzeyerek farklı renklere sahiptir.

1.798 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN