Tel : 0344 221 26 20 Cep: 0 554 490 53 23

Sosyal Medyada Biz}

2. İLAÇLAMA DA %10 İNDİRİM !
Haşerelerden kurtulmak için ev, ofis veya apartman vb. türde yaşam alarınızı ilk ilaçlamadan en az 15-21 sonra 2. ilaçlama yaptırmanız gerekmektedir. Mevcut müşterimiz için 2. İlaçlama %10 indirim fırsatını kaçırmayın...
FIRSATI YAKALA

Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta kuruları bit ve pirede olduğu gibi kan emerek beslenen böceklerdir. Tahta kurusu boyu küçük, 6 ayaklı ve baş ucunda flageta denen anteni olan haşeredir. Yapıları küçük olan  tahta kurusu haşeresi genellikle 5-6 mm yi geçmez. Bu haşere türleri insan, evcil hayvanlar, yaban hayvanları, kümes hayvanları gibi birçok hayvan üzerinde barınarak kan emerler.

Tahtakurusu yapı olarak vücudu basık, karın kısmı vücuduna oranla daha büyük olan hayvanlardır. Tahtakurusu beslenmesinde genellikle kan kullanırlar. Uzun zaman besin bulamadığında yıllarca (1,5 – 2 yıl) yaşayabilirler. Tahtakuruları çok pis kokarlar. Tahtakuruları geceleri aktif olup konakçısına genellikle karanlıkta ve geceleri saldırırlar. Tahtakurusu öldürüldüğü zaman ve dışkı bıraktığı zaman çok kötü kokar. Tahtakurusu evlerimize kedi, köpek ve diğer hayvanlar aracılığı ile gelir. Tahta kurusu insanı ısırdığı zaman deride kabarma, kaşıntı, kızarıklık, çıban şeklinde şişlikler görülür.

Tahtakurusu üremesi yumurta ile olur. Tahta kurusu yumurtalarını evlerdeki parke altlarına duvar ve taban çatlaklarına, mobilya içlerine evlerin bodrum ve çatı aralarına bırakırlar. Her yumurta bırakma döneminde 100’lerce yumurta bırakırlar.

Kırmızı - Sarı Tahta Kurusu Siyah Tahtakurusu Kahverengi Tahta Kurusu

Tahtakuruları çok çabuk üredikleri için ev ortamında çabuk çoğalırlar. Bu haşere gurubu ile mücadele etmek çok önemlidir. Tahtakurusu haşeresini ilaçlamada en etkili ve kalıcı çözüm, profesyonel firmalar ile irtibat sağlamakla olur. Tahtakurusu ilacını dışarıdan alarak amatörce mücadele ile çözüme kavuşulmaz. Tahtakurusuna müdahale, mutlaka işini bilen yasal ve profesyonel firmalar tarafından yapılmalıdır.

TAHTAKURUSU İLE İLGİLİ AKLIMIZA GELEN SORULAR?

1- TAHTAKURUSU EVİMİZE NEREDEN BULAŞIR?

Tahta kurusu evimize kedi, köpek, kuş, ve diğer hayvanlar ile birlikte gelerek orada konaklarlar. Tahtakurusu evlerimize aldığımız eşyalar ile de bulaşabilir. Tahtakuruları çok çabuk ürediği için çok kısa zamanda evimizi istila ederler.

2- TAHTAKURUSU NE İLE BESLENİR?

Tahtakuruları kan emen haşere olduğu için üzerine konduğu konakçısından kan emerek beslenir. Tahta kuruları kendi vücutlarının 4-5 katı kadar kan emebilen hayvanlardır. Tahtakurusu şişene kadar kan emer.

3- TAHTAKURUSU İNSANDA HASTALIK YAPAR MI?

Tahtakurusu insanda hastalık yapar. Çünkü üzerinden geldiği konakçısına bağlı olarak farklı hastalık yayar. Bir önceki konakçıdan emdiği kandaki hastalıklar bir sonraki konakçıyı ısırdığında ona da bulaştırır.

4- TAHTAKURUSU ZARARLARI NELERDİR?

Tahta kurusu insana hastalık bulaştıran bir haşere olup sürekli ısırıp kan emer. Tahtakurusunun ısırdığı yer kabarır, kaşınır, kızarır ve uyuz gibi kaşındırır. Yani insanı gece uyutmazlar.

Gri - Boz Tahta Kurusu Sarı Tahtakurusu Yeşil - Kırmızı Tahta Kurusu

5- TAHTAKURUSU NERDE YAŞAR?

Tahtakuruları insanların, hayvanların ve kısaca canlıların bulunduğu her ortamda bulunurlar. Evlerimizde yatak içlerinde, parke diplerinde, elbise ve evin çatlaklarında, bulunurlar.

TAHTAKURUSU İLE MÜCADELE

Tahtakurusu ile mücadele çok önemlidir. Tahta kurusu ilaçlamada mutlaka yasal firmalar ile çalışın. Tahta kurusu ilacını dışardan alarak kendiniz yaparsanız sonuç alamazsınız. Bu durumlarda tahta kurusu görüldüğünde mutlaka ilaçlama firması arayın ve ilaçlama firması ile çalışın.

2.423 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN